Zapytaj o produkt
Przygotowanie auta na wiosnę – nie zapomnij o tych czynnościach!

Przygotowanie auta na wiosnę – nie zapomnij o tych czynnościach!

Zima to najtrudniejszy okres w eksploatacji samochodu. Niskie temperatury, sól drogowa, usuwanie śniegu i szronu z nadwozia… Trudne warunki nie są obojętne dla stanu technicznego jak i wizualnego pojazdu. Podpowiadamy jak kompleksowo przygotować auto na cieplejsze dni. 

Przygotowanie auta na wiosnę

Wiosenny serwis samochodu – co sprawdzić po zimie?

Przygotowanie auta na pozimową eksploatację powinniśmy zacząć od zweryfikowania aspektów technicznych. Ważną czynnością, którą możemy wykonać bez wizyty w warsztacie jest sprawdzenie poziomu płynów, głównie płynu hamulcowego oraz płynu chłodniczego. Sprawdźmy, czy wymagają one uzupełnienia po okresie zimowym, pamiętajmy jednak, by wybrać w tym celu odpowiedni rodzaj płynu. Najlepiej pozyskać tę informację z instrukcji obsługi samochodu. W przypadku płynu do chłodnicy, pomocny może okazać się także nasz artykuł na ten temat. Najwyższej jakości płyny do chłodnicy, spełniające najważniejsze normy producentów pojazdów znajdziesz tutaj.

Przygotowanie nadwozia samochodu do wiosny

Aby zachować nasz pojazd w dobrej kondycji na długie lata, powinniśmy regularnie wykonywać konserwację jego nadwozia. Pierwsze ciepłe, wiosenne dni są na to najlepszym momentem. Zacząć warto oczywiście od dokładnego umycia samochodu, usunięcia resztek pozimowego błota oraz soli z pojazdu. Pamiętajmy o dokładnym wyczyszczeniu nadkoli, najlepiej z wykorzystaniem wody pod ciśnieniem. W wielu modelach pojazdów potrafi zgromadzić się tam ogromna ilość błota. Po wstępnym spłukaniu auta, warto zastosować szampon samochodowy, najlepiej taki, który nie tylko usunie zabrudzenia czy mogące powodować korozję osady, ale także zabezpieczy lakier warstwą ochronną, nie pozostawiając przy tym plam i zacieków. Optymalnym rozwiązaniem będzie tu szampon z woskiem Shell. W celu zapewnienia dodatkowej ochrony lakieru warto także regularnie stosować inne preparaty produkowane przez Kemetyl. Szczególnie przydatne mogą okazać się np. ściereczki do czyszczenia karoserii, które zawsze warto mieć pod ręką, by na bieżąco usuwać większe zabrudzenia z pojazdu. Przydadzą się zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie mamy czasu lub możliwości przeprowadzić pełnej procedury mycia nadwozia.

Idzie wiosna, zadbaj o felgi

Kiedy średnia temperatura dobowa przekracza 7 °C, warto pomyśleć już o wymianie opon zimowych na letnie. Jest to także doskonała okazja, aby sprawdzić stan naszych felg oraz poddać je gruntownemu czyszczeniu.  Jest to bardzo proste przy wykorzystaniu Płynu do felg KRWAWA FELGA Shell. Preparat ten jest przeznaczony do wszystkich rodzajów felg. Nie ma znaczenia czy są one chromowane czy lakierowane, można nim czyścić również plastikowe kołpaki. Jest bezpieczny, gdyż nie zawiera żrących kwasów, nie stanowi zagrożenia dla lakieru czy elementów układu hamulcowego. Przede wszystkim jednak, płyn KRWAWA FELGA Shell, który aktywnie czyści, zmieniając kolor płynu na ciemno-czerwony wyróżnia się skutecznością. Niedawno potwierdziły to testy wykonane przez redakcję branżowego portalu MotoFocus.pl. Kiedy nasze felgi już lśnią, dla jeszcze lepszego efektu wizualnego możemy zastosować także Preparat do nabłyszczania opon Shell.

Jak odświeżyć wnętrze samochodu przed wiosną?

Zimą właściciele pojazdów rzadko zajmują się czyszczeniem ich wnętrza. Do tej czynności skutecznie demotywuje niska temperatura oraz świadomość tego, że świeżo wyczyszczone dywaniki prawdopodobnie już za moment znów pokryją się błotem pośniegowym. Kiedy pogoda się poprawia, nie mamy już wymówki dla przeprowadzenia czyszczenia i konserwacji. Pamiętajmy przy tym, by była ona kompletna. Warto zadbać zarówno o odświeżenie podłogi, tapicerki, deski rozdzielczej, jak i kanałów wentylacyjnych pojazdu.

Ta ostatnia czynność może wydawać się skomplikowana, jednak dzięki wykorzystaniu odpowiedniego preparatu, takiego jak Odświeżacz do klimatyzacji Shell, osiągniemy zadowalający efekt w bardzo krótkim czasie. Pamiętajmy, że odświeżacz nie usunie zalegających w układzie wentylacyjnym auta zanieczyszczeń oraz nie zniszczy drobnoustrojów (w tym celu zalecamy wykonać profesjonalne czyszczenie klimatyzacji). Poprawi za to komfort korzystania z pojazdu, wyeliminuje nieprzyjemne zapachy – zarówno te dobiegające z nawiewów jak i zalegające we wnętrzu kabiny.  Odświeżacz do klimatyzacji Shell także został przetestowany przez redakcję portalu MotoFocus.pl.

Pamiętajmy,  że odświeżacza do klimatyzacji warto użyć na sam koniec procedury czyszczenia wnętrza. Uprzednio zaś użyjmy skutecznych preparatów, które w skuteczny sposób wyczyszczą wnętrze naszego auta. Polecamy m.in. środki do czyszczenia tapicerki, oferowane pod marką Shell. W ofercie znajduje się zarówno środek do czyszczenia tapicerek materiałowych, jak i skórzanych. Oba zebrały bardzo dobre opinie w branżowym teście.

Bardzo ważnym elementem konserwacji wnętrza samochodu jest dokładne wyczyszczenie i zabezpieczenie powierzchni kokpitu. Polecamy unikać środków o bardzo silnym działaniu, które mogą spowodować przebarwienia na niektórych plastikach. Firma Kemetyl produkuje kilka środków do kokpitu o łagodnym, a jednocześnie skutecznym działaniu. Są one dostępne pod marką Shell. W zależności od tego, czy zależy nam na uzyskaniu czystej, matowej powierzchni czy też delikatnego połysku kokpitu, w ofercie producenta znajdziemy odpowiednie produkty. Środki do czyszczenia Shell posiadają właściwości antystatyczne, zapobiegając ponownemu osadzaniu się kurzu.

Z serią środków do konserwacji pojazdu i kosmetyków samochodowych produkowanych przez Kemetyl, przygotowanie auta do wiosny okaże się prawdziwą przyjemnością.

Zadaj pytanie przez formularz kontaktowy » 

Kemetyl - wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: creativeflow.pl

Kemetyl Polska Sp. z o.o.

al. Jerozolimskie 146,
02-305 Warszawa

(+48) 22 822 5390
kemetylpolska@kemetyl.com