Zapytaj o produkt
Jak skutecznie przeciwdziałać krystalizacji AdBlue i zapobiec kosztownym naprawom?

Jak skutecznie przeciwdziałać krystalizacji AdBlue i zapobiec kosztownym naprawom?

Wraz z postępem technologii silników diesla, płyn AdBlue stał się kluczowym elementem w redukcji emisji tlenków azotu (NOx) w silnikach diesla z technologią selektywnej redukcji katalitycznej, SCR. Niemniej, w miarę eksploatacji oraz pod wpływem niskich temperatur płyn AdBlue może ulegać procesowi krystalizacji. To z kolei prowadzi do blokowania wtryskiwaczy, systemów dozowania mocznika, utraty płynności AdBlue oraz potencjalnych problemów z efektywnością układu SCR. Powstaje więc pytanie, jak skutecznie poprawić płynność AdBlue i uniknąć jego krystalizacji oraz kosztownych napraw? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.


 

Krystalizacja AdBlue – o co chodzi?

Do krystalizacji AdBlue dochodzi w niskich i wysokich temperaturach. Powstałe kryształy zaburzają płynność AdBlue w układzie SCR oraz prowadzą do blokowania przewodów, elementów wtryskowych, a docelowo do korozji układu wydechowego. W rezultacie cały system redukcji emisji NOx przestaje działać efektywnie.

Aby zapobiec krystalizacji AdBlue opracowano specjalne dodatki zawierające składniki zapobiegające wytrącaniu się kryształów oraz rozpuszczające już powstałe kryształy mocznika. Mają one za zadanie oczyścić system dozowania mocznika i utrzymać płynność AdBlue w szerokim zakresie temperatur, zapewniając sprawną pracę układu SCR i skuteczną redukcję emisji NOx.

Czym wyróżnia się dodatek do AdBlue przeciw krystalizacji Black Arrow?

 • Marka znana z jakości / Black Arrow potocznie zwany ‘czarną strzałą’ to marka dobrze znana z jakości, szczególnie użytkownikom diesli stosującym Dieselskydd marki Black Arrow, dodatek zapobiegający wytrącaniu się parafin w oleju napędowym. Firma Kemetyl oferująca tą markę nieustannie inwestuje w badania i rozwój, aby dostarczać produkty najwyższej jakości.
 • Skuteczne formulacje / Skład nowego dodatku opracowany został z myślą o skutecznym przeciwdziałaniu krystalizacji AdBlue i rozpuszczaniu już powstałych kryształów mocznika w układzie SCR. Jego unikalna formuła utrzymuje AdBlue w płynnej postaci i skutecznie chroni przed krystalizacją.
 • Prosta i bezpieczna aplikacja / Dedykowana, specjalna butelka z miarką pozwala na łatwe dozowanie. Wystarczy zdjąć nakrętkę, ścisnąć butelkę w celu napełnienia płynem pojemnika z miarką. Aplikacja dodatku nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani narzędzi. Po wlaniu odmierzonej dawki do zbiornika AdBlue , wystarczy dolać odpowiednią ilość AdBlue i kontynuować jazdę.
 • Długoterminowe korzyści / Produkt nie tylko rozpuszcza i zapobiega krystalizacji AdBlue w niskich temperaturach, ale i zabezpiecza przed przegrzaniem płynu w wysokich temperaturach. Regularne stosowanie dodatku przyczynia się do utrzymania optymalnej wydajności systemu SCR i uniknięcia kosztownych napraw.
 • Troska o środowisko / Działając na zasadzie zwiększenia efektywności systemu SCR, dodatek do AdBlue Black Arrow nie tylko chroni pojazd, ale także przyczynia się do redukcji emisji szkodliwych substancji, wspierając troskę o środowisko naturalne.

Dodatek do AdBlue przeciwdziałający krystalizacji pod marką ‘Black Arrow’ to produkt z gwarancją najwyższej jakości i skuteczności. 

Zalety i funkcje dodatku do AdBlue Black Arrow

 • zapobiega krystalizacji mocznika w układzie SCR
 • rozpuszcza już powstałe kryształy, odblokowuje zatkane wtryskiwacze i systemy dozowania mocznika
 • poprawia płynność AdBlue
 • skutecznie czyści oraz zapobiega blokowaniu wtryskiwaczy i systemów dozowania mocznika
 • zapobiega korozji układu wydechowego i przedwczesnemu uszkodzeniu katalizatora SCR
 • zwiększa wydajność układu SCR zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach.
 • znacząco wydłuża żywotność układu SCR
 • stosowany regularnie zapobiega krystalizacji AdBlue w niskich temperaturach oraz zabezpiecza przed przegrzaniem płynu w wysokich temperaturach

Jak stosować dodatek do AdBlue Black Arrow?

Stosowanie dodatku do AdBlue Black Arrow jest wyjątkowo proste.

 • Zdjąć nakrętkę i ściśnąć butelkę (250 ml) w celu napełnienia płynem pojemnika z miarką.
 • Dodatek dodać bezpośrednio do zbiornika AdBlue.
 • Uzupełnić zbiornik AdBlue odpowiednią ilością czystego AdBlue.
 • Rekomendowane dozowanie: 25 ml dodatku na 12L AdBlue.
 • Jedna butelka 250ml wystarcza na 120L AdBlue.

UWAGA: Produkt przeznaczony do samochodów z silnikami diesla z technologią selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Nie wlewać do zbiornika paliwa ON. W przypadku rozwarstwienia AdBlue z powodu zbyt wysokiej temperatury lub złego przechowywania, dodatek nie jest w stanie odwrócić tego procesu. Opakowanie przechowywać szczelnie zamknięte w temperaturze -10°C do 40°C, chroniąc je przed działaniem promieni słonecznych.

Podsumowanie:

Dodatek AdBlue przeciwdziałający krystalizacji odgrywa istotną rolę w utrzymaniu efektywności i niezawodności układu SCR w pojazdach z silnikiem diesla. Jego stosowanie pozwala na skuteczną redukcję emisji NOx, jednocześnie chroniąc układ przed niekorzystnym wpływem niskich i wysokich temperatur. Dla użytkowników pojazdów z silnikiem diesla jest to zatem istotny element dbania o środowisko naturalne oraz utrzymanie pojazdu w optymalnym stanie technicznym.

 

Zobacz dostępne produkty »

lub  zadaj pytanie przez formularz kontaktowy » 

Kemetyl - wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: creativeflow.pl

Kemetyl Polska Sp. z o.o.

al. Jerozolimskie 146,
02-305 Warszawa

(+48) 22 822 5390
kemetylpolska@kemetyl.com