Zapytaj o produkt
Bezpieczna podróż z dodatkami do paliw Black Arrow ‘Czarna Strzała’

Bezpieczna podróż z dodatkami do paliw Black Arrow ‘Czarna Strzała’

„Dodatki do paliwa” to dość ogólne zagadnienie. Można powiedzieć, że wszystkie środki, które dolewamy do baku pojazdu podczas tankowania są dodatkami do paliwa. Jednak każdy z nich może pełnić inną rolę: zabezpieczającą, profilaktyczną  lub czyszczącą. 

Dieselskydd ‘Czarna Strzała’,  dodatek do oleju napędowego Black Arrow – jak działa?

Jeden z najpopularniejszych na rynku dodatków do oleju napędowego to Dieselskydd marki Black Arrow nazywany także „Czarną Strzałą”. Jest on depresatorem paliwa. Zapobiega wydzielaniu się parafiny w oleju napędowym w niskich temperaturach i w ten sposób chroni układ paliwowy przed potencjalnym zagrożeniem.

To oryginalny i wysoce skoncentrowany (1:1000) depresator , który ułatwia uruchomienie i pracę silnika wysokoprężnego w niskich temperaturach. Jest skuteczny do -39°C (w zależności od właściwości i temperatury użytego oleju napędowego). Co więcej, po dodaniu do oleju napędowego zgodnie z podanym sposobem użycia, paliwo spełnia wymogi normy PN-EN 590+A1:2011. Jest więc odpowiedni dla wszystkich silników diesla oraz podzespołów w układzie paliwowym, zgodnie z tą normą m.in dla filtra DPF. Wystarczy wlać odpowiednią ilość preparatu do zbiornika paliwa bezpośrednio przed tankowaniem (np. 50 ml preparatu na 50L paliwa). Pamiętajmy, że wytrącanie się kryształów parafiny w oleju napędowym może następować już w temperaturze zbliżonej do 0°C. 

Dodatki do paliwa – kiedy stosować?

Dodatki takie jak Dodatek do paliwa – diesel Black Arrow lub Dodatek do paliwa – benzyna Black Arrow zaleca się stosować profilaktycznie, nie tylko w okresie występowania niskich temperatur. Zadaniem tych produktów jest usuwanie zanieczyszczeń z paliwa i ochrona układu paliwowego. Zabezpieczają go przed korozją oraz usuwają wilgoć, optymalizując pracę silnika, a także czyszcząc wtryskiwacze. Produkt do diesla jest bezpieczny dla wszystkich silników diesla, również wyposażonych w DPF. Produkty należy wlewać bezpośrednio do zbiornika paliwa. Jedno opakowanie przeznaczone jest na ok. 50 litrów paliwa.

Środki do czyszczenia układu paliwowego – czy warto używać?

Środki do czyszczenia układu paliwowego, takie jak Środek do czyszczenia układu paliwowego – diesel Black Arrow, czy Środek do czyszczenia układu paliwowego – benzyna Black Arrow przydają się szczególnie wtedy, kiedy podejrzewamy, że nasz układ paliwowy został już zanieczyszczony. Preparaty usuwają osady z układu wtryskowego, zaworów i innych elementów układu, przywracając pełną sprawność silnika. Środki do czyszczenia posiadają bardziej skoncentrowany skład niż dodatki do paliwa przeznaczone profilaktycznemu, regularnemu stosowaniu. Są przeznaczone do wykorzystywania w dłuższych odstępach czasowych np. co 4-5 tankowań. Tutaj wlewamy produkt bezpośrednio do prawie pustego zbiornika paliwa i kontynuujemy jazdę przez ok.10 min., a następnie tankujemy.

 

Przy wyborze dodatku szczególną uwagę należy zwrócić na dopasowanie go do rodzaju wykorzystywanego paliwa. Innego typu dodatki dedykowane są silnikom diesla, inne silnikom benzynowym. Jeżeli posiadamy samochód z silnikiem diesla, który w okresie jesienno-zimowym chcemy uchronić przed wytrącającymi się parafinami w niskich temperaturach potrzebujemy depresatora paliwa tj. Dieselskydd Black Arrow.  Gdy  zaś chcemy stosować regularną profilaktykę, by utrzymać nasz silnik w czystości i jak najdłużej zachować optymalne parametry pracy, wybierzmy jeden z dodatków do paliwa Black Arrow. Jeżeli zaś podejrzewamy, że w układzie paliwowym naszego silnika już znajdują się zanieczyszczenia, wybierzmy środki do czyszczenia układu paliwowego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową charakterystyką i działaniem dodatków do paliw Black Arrow » 

lub  zadanie pytania przez formularz kontaktowy » 

Kemetyl - wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: creativeflow.pl

Kemetyl Polska Sp. z o.o.

al. Jerozolimskie 146,
02-305 Warszawa

(+48) 22 822 5390
kemetylpolska@kemetyl.com